10 осіб розповіли, чому ґудзики на чоловічому одязі праворуч, а на жіночому — ліворуч

27

Користувачі мережі поділилися причинами різного розташування ґудзиків на одязі чоловіків та жінок

Чому на чоловічому і жіночому одязі гудзики розташовані з різних сторін? на чоловічій-справа, а на жіночій — зліва?

Теорій на цей рахунок є безліч, але основних кілька. Користувачі мережі поділилися своїми здогадками і тим, що чули з цього приводу раніше. Від знущань над наполеоном бонапартом з боку жінок до звички багатих і знатних чоловіків одягатися самостійно, а жінок-вдаючись до послуг слуг.

Яка з цих теорій правдива? можливо, ніяка або кожна по-своєму і свого часу. Так чи інакше, сподіваємося, вам буде цікаво почитати 10 відповідей людей з сайту quora.com, які розмірковують на дану цікаву історичну тему.

1. відповідь дуже проста – одним словом традиція!

Ви запитаєте, як розвивалася ця традиція? ще в ті часи, коли зшита на замовлення одяг була доступна виключно для багатих і знаті, чоловіки одягалися самі, лише зрідка за участю особистого камердинера.

Але застібав ґудзики завжди чоловік. Більшість людей були і залишаються правшами, і маніпулювати маленькою гудзичкою, щоб вставити її в петлю, набагато простіше, якщо ви утримуєте її домінуючою рукою, зазвичай правою. Так і вийшло, що гудзики завжди розташовувалися праворуч, а петлиці — зліва.

Однак в той же час жінкам (багатим дамам) застібала гудзики прислуга або костюмери. Оскільки прислуга повинна була стояти обличчям до жінки, застібаючи гудзики правою рукою, ці гудзики потрібно було розміщувати на протилежному боці, в дзеркальному відображенні.

Ось і все. Гудзики і петлі були розташовані так, щоб було легше застібати одяг, для чого і було потрібно, щоб на чоловічому одязі гудзики були розташовані праворуч, в той час як жіночий одяг вимагала, щоб вони розташовувалися на протилежному боці. — alex fisher / quora.com

2. всі відповіді-здогадки. Особисто я не поділяю найпоширеніший варіант, що «жінок одягала прислуга, а чоловіків — ні». Якби це було так, жінки з нижчих класів мали б гудзики на тій же стороні, що і чоловіки.

Найбільш переконлива теорія, яку я чув, говорить про те, що меч, повішений поперек, міг би чіплятися за клапан, якщо останній був би застебнутий проти напрямку руху.

Протягом століть чоловіки носили мечі як предмети одягу, тому це має сенс, який варто брати до уваги. Найменше вам захочеться витягнути меч і зачепитися за свою пальто!

Оскільки більшість чоловіків правші, це означатиме, що більшість одягу будуть застібатися зліва направо, але не всі. І дійсно, коли я вивчав портрети озброєних людей ранніх періодів, я виявив кілька портретів лівшів в застебнутих одежах на іншій стороні, щоб можна було витягнути меч з піхов на правому стегні.

Важко порівняти це з жіночим одягом до 19 століття, так як вона рідко мала ряди гудзиків спереду, але такий стиль став більш поширеним в 1800-х роках. Те, що також стало звичайним явищем в той період, – це бажання якомога більше розрізняти стать людини, так що було б бажано забезпечити відмінність між чоловічою і жіночою версіями одягу.

Тому після багатьох годин перегляду портретів я голосую за те, що «чоловічі гудзики виникають з практичності в епоху носіння холодної зброї, а жіночі — з бажання зробити свій одяг відмінною від чоловічої». — c.s. Friedman / quora.com

3. це почалося ще тоді, коли були вперше представлені гудзики, і насправді пов’язано з тим, що більшість людей — правші. Пам’ятайте, що в ті часи гудзики використовувалися в основному багатими і знатними людьми?

У ті дні чоловіки часто одягалися самі, тому їх гудзики застібалися справа, що полегшувало їх застібання правою рукою.

У жінок же часто були покоївки, які допомагали їм одягатися. Їх гудзики застібалися зліва, тобто справа для всіх, хто дивиться на них, тому покоївки могли застібати гудзики правою рукою. — amy bowersox / quora.com

4. жінки їздили в сідлі боком, і гудзики зліва зменшували легкий вітерець, який в цьому положенні потрапляв під їхні шати.

” коли людина сиділа верхи на коні і їхала по лівій стороні дороги, він міг битися з вершником, що наближається, використовуючи меч у правій руці. Щоб витягнути меч з піхов, що висять на його лівому стегні, він стягував підлоги свого вбрання лівою рукою, а правою хапав меч. Це означало, що ліва сторона його пальто повинна перекривати праву сторону ” – will wister / quora.com

Www.pinterest.com

5. теорія “наполеона бонапарта”, яка заважала жінкам знущатися над ним.

На всіх його портретах права рука була під мундиром, чого можна було домогтися, тільки якщо застібати гудзики зліва направо. Кажуть, що жінки тих часів клали руку так само, як і він, наслідуючи і навіть знущаючись над ним. Імператор наказав, щоб на всьому жіночому одязі гудзики були пришиті на протилежному боці, щоб вони більше не могли цього робити. — nripesh toppo / quora.com

6. тому що традиційно ми більше цінуємо незалежність чоловіків і витонченість жінок.

На жіночий одяг більше впливає мода, і тому вона, швидше за все, заснована на звичках багатих, яких, коли вони одягалися офіційно, одягали інші люди. Інші жінки, які їх одягали, часто також шили або лагодили одяг, тому вони робили її зручною для себе.

Чоловічий одяг більше залежить від звичок військовослужбовців. Коли чоловіки одягалися для офіційних заходів, навіть якщо хтось одягав на них їх одяг, це часто була різновид уніформи, яка була розроблена для ефективного одягання в поодинці, і вони не змінювали її. Ці слуги також не займалися виготовленням і дизайном одягу, тому вони не мали ніякого відношення до її конструкції.

Тому звичайні люди частіше звертали увагу на багатих жінок, яких одягали інші, і на впливових чоловіків, які носили ту ж форму, яку вони зазвичай носять щодня (принаймні, одяг в тому ж стилі).— jon obermark / quora.com

7. на мою думку, жінки завжди починають крок лівою ногою, так що це може бути деякою відповіддю на питання. — muhammad raheel / quora.com

Arnel hasanovic / unsplash.com

8. грудне вигодовування: безсумнівно, переважна більшість людей від природи правші. Маючи на увазі, що майже всі жінки практично тримали своїх немовлят в лівій руці, розміщення гудзиків під лівою рукою дозволяло легко розстебнути сорочку і годувати грудьми вільною правою рукою. – seifeur guizeni / quora.com

на уроках шиття мене вчили так.

Жінки зазвичай тримають дитину на лівій руці, тому їх права рука може вільно розстібати блузку перед годуванням.

Чоловіки захищаються правою рукою (мечем або кулаком), і тому їх ліва рука може поправляти одяг. — gwen s / quora.com

9. жінкам зазвичай доводилося когось одягати, тому гудзики були розташовані так, щоб їх було зручно використовувати для правшів, що стоять обличчям до жінки. — jeremy smith / quora.com

10. перші гудзики з’явилися у багатих людей, оскільки раніше сорочки натягували на голову або обмотували навколо тіла і зав’язували. Те ж саме з брюками і спідницями.

До xviii століття гудзики зазвичай використовувалися лише для прикраси. Але в міру зміни моди одяг ставала більш приталеною, і гудзики стали використовуватися все частіше.

Більшість чоловіків одягалися самі, і їм було легше утримувати гудзик в правій руці і проштовхувати її через петлички для гудзики, утримуваної лівою рукою.

Багаті жінки мали слуги, які, звичайно, стояли перед людиною, яку вони одягали. Так що, якщо вони не були лівшами, застібати гудзики було складно.